Okresní kolo konverzační soutěže v anglickém jazyce

14. 2. 2013

Písek - Ve čtvrtek 14. února 2013 se v Písku uskutečnilo okresní kolo konverzační soutěže v anglickém jazyce pro kategorie AI a AII, které uspořádal Dům dětí a mládeže Písek.

V soutěži startovali i soutěžící z našeho regionu, kteří reprezentovali své školy.

V kategorii AI celkem soutěžilo devět soutěžích a maximální počet bodů byl 90.

Na děleném 1.-2.místě se umístili chlapci Samuel Csanda ze ZŠ J.Á.K. Milevsko a Adam Simota z píseckého gymnázia, kteří získali shodně 78 bodů.

Bronzová příčka patřila Barborce Žákové ze ZŠ dr. Edvarda Beneše Písek se ziskem 72bodů a na čtvrtém místě se umístila chyšecká Tereza Kroužková s 61 body.

V kategorii AII celkem soutěžilo osm soutěžích a maximální počet bodů byl 100.

První místo vybojoval Vojtěch Kříž ze ZŠ Jana Husa Písek se ziskem 94 bodů, který zároveň postoupil do krajského kola, které se uskuteční 2.4.2013 v Českých Budějovicích.

Na společném 2.-3.místě se umístili Denis Feri ze ZŠ J.K.Tyla Písek a Jakub Křítek ze ZŠ dr. Edvarda Beneše Písek se ziskem 93 bodů.

Z našeho regionu se na pátém místě umístila PetraTůmováze ZŠ J.Á.K. Milevsko se ziskem 75 bodů, na sedmém místěbyla Sabina Zítková ze ZŠ Bernartice s 52 body a na osmém místě chyšecká žákyně Celestina Vaverková s 26 body.

"OU"

Ods. Mgr. Fuka Josef, 39853 Chyšky 113