Okresní kolo zeměpisné olympiády

14. 3. 2013
Písek - V Písku 14. března 2013 se uskutečnilo okresní kolo zeměpisné olympiády pro rok 2013, které uspořádal DDM Písek.

V kategorii "A" (6.tř.) celkem soutěžilo 23 soutěžích, kteří soutěžili v písemném testu, v práci s atlasem a v praktické části.

Vítězkou se stala Anežka Plíhalová ze ZŠ Sepekov, která získala celkem 69 bodů, druhý skončil David Král z píseckého gymnázia s 68 body a bronzovou příčku obsadil Csanád Páll ze ZŠ J.K.Tyla Písek se 64 body.

Umístění soutěžících z naší školy:

10. Jiří Kuchta ZŠ Chyšky 51 bodů,

17. Hana Doubková ZŠ Chyšky 37 bodů

Do krajského kola v Českých Budějovicích (11. 4. 2013) postupují první 2 soutěžící.

V kategorii "B" (7.tř.) celkem soutěžilo 20 soutěžících, kteří soutěžili v písemném testu, v práci s atlasem a v praktické části.

První byl Václav Kučera ze ZŠ a MŠ Tomáše Šobra Písek se 73,5 body, druhá skončila Jana Nováková ze ZŠ a MŠ Jana Husa Písek se 72,5 body a třetí místo obsadila Andrea Žáková ze ZŠ a MŠ Jana Husa Písek s 68 body.

Umístění soutěžících z našeho regionu:

V kategorii "C" (8.-9.tř.) celkem soutěžilo 25 soutěžících, kteří soutěžili v písemném testu, v práci s atlasem a v praktické části.

První místo obsadil Vratislav Vokurka ze ZŠ E. Beneše Písek s 92,5 body, druhý skončil Jakub Křítek ze ZŠ E. Beneše Písek s 86,5 body a třetí místo obsadil Miroslav Pešička ze ZŠ Chyšky se 77,5 body.

Umístění dalších našich žáků:

10. Anna Průšová ze ZŠ Chyšky 66 bodů

V kategorii "D" (SŠ) celkem soutěžili tři soutěžící a to v písemném testu, v práci s atlasem a v praktické části.

První místo získala Kristýna Pavlíčková z Gymnázia Písek s 89 body, druhá skončila Jana Řežábková z Gymnázia Písek se 85,5 body

a třetí se umístil Radek Pileček z Gymnázia Písek se 78 body.

"OU"

Na fotosnímku Josefa Fuky je úspěšný chyšecký žák 9. třídy Miroslav Pešička, který obsadil v kategorii "D" skvělé třetí místo.

Ods. Mgr.Fuka Josef, 39853 Chyšky 113