Slavnostní setkání Ekoškol

20. 6. 2013

20. červen 2013 byl pro naši školu velmi významným a slavnostním dnem. Skupina sedmi členů Ekotýmu byla pozvána na Slavnostní setkání Ekoškol do Prahy do Valdštejnského paláce Senátu Parlamentu ČR . Sešlo se celkem 16 škol z celé republiky, které v letošním školním roce úspěšně prošly auditem a byl jim udělen poprvé titul Ekoškola za přítomnosti zástupců MŠMT, Senátu a společnosti Provident. Po slavnostním předávání titulů v reprezentativních prostorách následovala prohlídka Valdštejnského paláce, oběd v restauraci Nebozízek na Petříně a společné fotografování s vlajkami. Celý den proběhl ve velmi milé a přátelské atmosféře. Jižní Čechy reprezentovaly 2 školy- ZŠ Chyšky a ZŠ J.K.Tyla Písek.

Program Ekoškola je mezinárodní vzdělávací program, který v ČR organizuje sdružení Tereza Praha. Hlavním cílem programu je, aby žáci snižovali ekologický dopad školy a svého jednání na životní prostředí a zlepšili prostředí ve škole a jejím okolí. Program probíhá v 38 000 školách v 52 zemích světa. V naší republice je zapojeno přes 250 škol, titulem se pyšní 125 z nich. A naše škola patří mezi ně!

Karolina Tvrdíková, Martina Řehořová