Stříbrný úspěch pro chyšeckou žákyni

29. 1. 2013

Písek - V úterý 29. ledna 2103 se v Písku uskutečnilo okresní kolo Dějepisné olympiády v I. kategorii, které uspořádal Dům dětí a mládeže Písek. V konkurenci 39 soutěžících ze ZŠ našeho okresu se na vynikajícím druhém místě umístila patnáctiletá žákyně deváté třídy ZŠ Chyšky Michaela Koudelková. Na tuto soutěž se připravovala pod vedením své učitelky dějepisu Moniky Bardové, zástupkyně ředitelky chyšecké školy. Po obdržení výsledkové listiny zářila jak úspěšná žákyně, tak i její učitelka. A není se opravdu co divit. Konkurence byla početná a silná. Úspěšné žákyni jsme položili několik otázek a zeptali se na její první dojmy. A zde jsou její postřehy:

Co říkáš na svůj úspěch, když si v takové konkurenci byla druhá?

"Jsem nesmírně šťastná, nečekala jsem to a velmi si cením tohoto umístění."

Jak dlouho si se na soutěž připravovala?

"S paní učitelkou jsme začaly přípravu ještě před vánočními svátky a jak je vidět, vyplatilo se to."

Dějepis je jistě Tvůj oblíbený předmět?

"Ano, patří mezi mé nejoblíbenější předměty."

Dnes dostaneš pololetní vysvědčení, jaké očekáváš známky?

"Z českého jazyka budu mít dvojku, jinak samé jedničky."

Až letos ukončíš devátou třídu, kam půjdeš studovat?

"Rozhodla jsem se, že půjdu studovat na milevské gymnázium"

A co dodat v závěru? Milevské gymnázium se má opravdu co těšit. Míša je tichá, hodná, rozvážná, svědomitá a studium na této škole jí určitě bude jen k prospěchu.

Na fotosnímcích Josefa Fuky je úspěšná žákyně Michaela Koudelková.

"OU"
Mgr.Fuka Josef, 39853 Chyšky 113