22. 1. 2014
Josef Fuka
sport

České Budějovice - Ve středu 22. ledna 2014 se v českobudějovické Všesportovní hale uskutečnila Krajská eliminace dívek I.st. ZŠ ve florbale, které se také zúčastnily dívky ze 4.-5.tř. chyšecké školy reprezentující okres Písek.

Sedm statečných chyšeckých dívek dokázalo dobře reprezentovat chyšeckou florbalovou školu, když v konkurenci zástupců jednotlivých okresů našeho kraje obsadily skvělé čtvrté místo.

Šest družstev hrálo systémem "každý s každým" a to 2x8 min.A zde jsou jednotlivá utkání chyšeckých děvčat:

ZŠ Chyšky - Kometa, ZŠ Komenského Soběslav 1-8 (0-4)
V prvním svém utkání narazily chyšecké dívky na tělesně i herně vyspělého soupeře a pozdějšího vítěze celého turnaje. Jedinou branku chyšeckých vstřelila Adéla Votrubová.

ZŠ Chyšky - Vlčice, ZŠ Štěkeň 7-3 (5-1)
O svém jednoznačném vítězství rozhodla chyšecká děvčata již v prvním poločase. Jejich branky vstřelily: Monika Melkesová 2, Natálie Miňhová 2, Tereza Kváčová 2 a Veronika Vošahlíková 1 (střelou přes celé hřiště).

ZŠ Chyšky - ZŠ Fantova Kaplice 0-4 (0-2)
Zlepšující hra chyšeckých dívek nestačila na hru dalšího favorita turnaje, i když čtyřbranková prohra nebyla obrazem střetnutí. Chyšky hrály dobře, ale své šance nedokázaly proměnit a soupeř vždy z protiútoku trestal.

ZŠ Chyšky - Kameňačky, ZŠ Kamenný Újezd 4-3 ( 3-2 )
První chyšecká trojka získala dvoubrankové vedení, ale druhá trojka nechala soupeře srovnat na 2-2. V dalším průběhu opět první chyšecká trojka opět získala dvoubrankové vedení, ale opět druhá trojka dovolila soupeři snížit na jednobrankový rozdíl.Všechny čtyři branky Chyšek vstřelila Monika Melkesová.

ZŠ Chyšky - ZŠ Tučapy 0-2 (0-1)
V posledním svém utkání bojovaly Chyšky o bronzové medaile. Ve vyrovnaném utkání však nedokázaly proměnit ani ty nejvyloženější šance, když Melkesová s Miňhovou jely samostatně na brankářku soupeře. Velice vyspělá a urostlá gólmanka Tučap připomínala spíše dívku II.st.O vítězství Tučap rozhodly branky vstřelené pět sekund před koncem prvního poločase a pět sekund po zahájení druhého poločasu.

Jednotlivá utkání turnaje:

Kometa, ZŠ Komenského Soběslav - ZŠ Fantova Kaplice 4-3, - ZŠ Tučapy 3-1, - ZŠ Chyšky 8-1, - Vlčice, ZŠ Štěkeň 5-1, - Kameňačky, ZŠ Kamenný Újezd 9-0

ZŠ Fantova Kaplice - ZŠ Tučapy 5-1, - ZŠ Chyšky 4-0, - Vlčice,ZŠ Štěkeň 10-1, - Kameňačky, ZŠ Kamenný Újezd 5-2

ZŠ Tučapy - ZŠ Chyšky 2-0, - Vlčice, ZŠ Štěkeň 3-1, - Kameňačky, ZŠ Kamenný Újezd 5-0

ZŠ Chyšky - Vlčice, ZŠ Štěkeň 7-3, - Kameňačky, ZŠ Kamenný Újezd 4-3

Vlčice, ZŠ Štěkeň - Kameňačky, ZŠ Kamenný Újezd 5-0

Pořadí krajské eliminace dívek:
1. Kometa, ZŠ Komenského Soběslav 5 5 0 0  29-6  10 b., 2. ZŠ Fantova Kaplice  5 4 0 1  27-8  8 b., 3. ZŠ Tučapy 5 3 0 2  12-9  6 b., 4. ZŠ Chyšky 5 2 0 3  12-20  4 b., 5. Vlčice, ZŠ Štěkeň  5 1 0 4  11-25  2 b., 6. Kameňačky, ZŠ Kamenný Újezd  5 0 0 5  5-28  0 b.

Na 1.snímku Josefa Fuky jsou chyšecká děvčata:, zleva - Adéla Votrubová, brankářka Vlasta Jindrová, Jana matoušková, Natálie Miňhová, Tereza Kváčová, Monika Melkesová, Veronika Vošahlíková.
Na 2.snímku Josefa Fuky je záběr z prvního utkání Chyšky(bílé)-Soběslav(černé).
Na 3.snímku Josefa Fuky je záběr z utkání Chyšky-Štěkeň.
Na 4.snímku Josefa Fuky chytá kaplická brankářka střelu chyšecké Melkesové.
Na 5.snímku Josefa Fuky je záběr z utkání Chyšky(bílé)-Kamenný Újezd.
Na 6.snímku Josefa Fuky chytá chyšeckou střelu tučapská brankářka.
Na 7.snímku Josefa Fuky Lubomír Turin předává pohár a diplom za 4.místo chyšecké kapitánce Veronice Vošahlíkové.
Na 8.snímku Josefa Fuky Lubomír Turin předává cenu nejlepší chyšecké střelkyni Monice Melkesové (6branek).