Ve škole na Čertově hrbatině proběhl Řecký karneval

28. 2. 2014
Chyššky - Čas karnevalů. Tento fakt se projevil i v myšlení chyšeckých dětí. V pátek 28. února 2014 se uskutečnil v tělocvičně chyšecké

školy tzv. "Řecký karneval", který si pro žactvo I.st. připravili chyšečtí sedmáci. Ti se proměnili v řecké bohy a byl zde vidět nejvyšší vládce nad bohy i lidmi, bůh hromů a počasí Zeus, bůh slunečního světla Apollón, bohyně smyslné lásky, krásy a plodnosti a jedna z nejkrásnějších antických bohyň Afrodité, bohyně lovu a přírody Artemis, bohyně moudrosti Athéna, nejvyšší bůh moří a bůh zemětřesení Poseidón, bůh ohně a řemesel Héfaistos, ale i další.

Bohové sestoupili ze svého OLYMPU do chyšecké tělocvičny, kde na ně již čekaly chyšecké děti převlečené do různorodých masek, představili se, zúčastnili se přehlídky jednotlivých masek, zorganizovali pro děti karnevalové hry-pantomima, nošení míčku na lžíci, házení dřevem, poznávání zbraní či mince. Vyhodnotili a odměnili nejlepší masky hodnotnými cenami a na závěr se s dětmi zúčastnili společné discotéky.

Po skončení opět vystoupili na svůj OLYMP. V dětech zanechali nezapomenutelné dojmy, zážitky a vzpomínky.

"OU"

Na 1.fotosnímku Josefa Fuky jsou přítomní řečtí bohové v chyšecké tělocvičně.
Na 2.fotosnímku Josefa Fuky jsou ve svých maskách prvňáčci.
Na 3.fotosnímku Josefa Fuky jsou ve svých maskách druháci.
Na 4.fotosnímku Josefa Fuky jsou ve svých maskách třeťáci.
Na 5.fotosnímku Josefa Fuky jsou čtvrťáci při jedné z her.
Na 6.fotosnímku Josefa Fuky jsou čtvrťáci.
Na 7.fotosnímku Josefa Fuky je Monika alias Červená karkulka.
Na 8.fotosnímku Josefa Fuky je prvňák Filip.

Ods. Mgr.Fuka Josef,39853 Chyšky 113