Společně pro bezpečnost dětí

30. 10. 2014
  • Zapojili jsme se do projektu „Společně pro bezpečnost dětí“.
  • Organizátor projektu – společnost Goodyear, jejímž dlouhodobým cílem je zvyšování bezpečnosti účastníků silničního provozu a to nejen výrobou pneumatik, ale i realizací preventivních, vzdělávacích a osvětových aktivit.
  • Cíl projektu – přispět ke zvýšení bezpečného pohybu žáků ve škole a jejím okolí.
  • Podmínka projektu – zpracování návrhu včetně dvouminutového spotu představujícího projekt. Registrace a nahrávání soutěžních videí od 17. 3. – do 18. 5. 2014.
  • Vítězné projekty – ocenění finančním příspěvkem 100 000.- Kč.
  • Vyhlášení vítězů 2. 6. 2014.

Náš  PROJEKT SPOLEČNĚ PRO BEZPEČNOST DĚTÍ

• V obci Chyšky je díky její pozici silný tranzitní provoz, doplněný o pohyb zemědělských vozidel a těžké techniky (svoz dřeva) přímo v obci. Nejrizikovějším místem z pohledu bezpečnosti silničního provozu je centrum obce, přes které vede hlavní komunikace, je zde několik obchodů, proto zde parkují auta zákazníků či zásobování, otáčí se zde autobus apod. V tomto místě se denně pohybuje většina našich žáků, ať už do školy dojíždějí autobusem, na kole, či chodí pěšky, přitom v obci není ani jeden přechod se světelnou signalizací. Denně jsou tak děti vystavovány rizikovým situacím v rámci silničního provozu. Proto bychom rádi zintenzivnili výuku dopravní výchovy na naší škole vybudováním dopravního hřiště na prostranství u školy. K výuce bychom používali mobilní dopravní značky i další pomůcky a pevně věříme, že takto získané návyky, dovednosti a znalosti naučí naše žáky včas rozpoznat rizikové situace a uzpůsobit jejich chování tak, aby zvýšili svou bezpečnost v rámci silničního provozu. Výuku bychom rádi doplnili i odborné exkurze, které by žáky seznámili s fungováním bezpečnostní výbavy automobilů, ochranných pomůcek a pomohli jim pochopit technické možnosti automobilů a rizik z toho vyplývajících (reakční doba řidiče a brzdná dráha, vliv povětrnostních podmínek na brzdnou dráhu vozidel, viditelnost chodců a cyklistů atd.).
  • Video spot představující projekt  -  autorka Jana Křížková se svými spolužáky a třídním učitelem.
  • Využívání finanční částky z loňské 100 000.- Kč výhry získané z účasti na projektu „Společně pro bezpečnost dětí“ 2. 6. 2014
    • vybavení přenosného dopravního hřiště – přenosné dopravní značky, koloběžky do ŠD, jízdní kola
    • exkurze – Vzdělání a řemeslo České Budějovice, Techmania Plzeň
    • reflexní vesty pro školní družinu
    • výukové programy, dopravní hry
  • Povedlo se , vyhráli jsme , hurá !!!!!