Stříbro z fyzikální olympiády pro milevskou TGM

16. 4. 2014

České Budějovice - Ve středu 16. dubna 2014 se v českobudějovickém DDM uskutečnilo krajské kolo fyzikální olympiády v kategorii "E" (9.tř. ZŠ a kvarta gymnázií ), které uspořádal DDM ČB.V soutěži startovalo celkem 37 soutěžících, kteří postoupili z okresních kol.Mezi nimi soutěžili i žáci a žákyně ZŠ T.G.M. Milevsko, ZŠ J.Á.K. Milevsko, ZŠ Chyšky a ZŠ Sepekov. V konečném hodnocení Anna Lipanská ze ZŠ T.G.M. Milevsko, získala v ČB 31 bodů a skončila na vynikajícím druhém místě v kraji.Její spolužák,Martin Hejl, získal celkem 26 bodu a obsadil 13. místo v kraji.Na 18. místě skončil Filip Keller ze ZŠ J.Á.K. Milevsko. V krajské soutěži měl celkem 23,5 bodu. Chyšecký David Mašekobsadil v kraji 29. místo s počtem 15 bodů. Soutěže se zúčastnila i sepekovská žákyně Karolina Kreisslová, která v ČB získala celkem 8 bodů a umístila se na 36. místě v kraji.

"OU"Ods. Mgr.Fuka Josef, 39853 Chyšky 113