Tři králové navštívili i chyšecké děti

6. 1. 2014
Chyšky - Tři králové je lidovým označením pro mudrce, kteří podle novozákonních evangelií navštívili krátce po narození Ježíše v Betlémě a přinesli mu zlato, kadidlo a myrhu.
Jména Kašpar, Melichar a Baltazar jim byla přisouzena až na základě středověké legendy.
Svátek Tří králů se slaví 6. ledna a odjakživa ho doprovázely různé lidové zvyky.
Ve střední Evropě je zažité žehnání domů, při němž se na dveře svěcenou křídou píší písmena C + M + B, u nás v Čechách obvykle K + M + B.
V pondělí 6. ledna 2014 "Tři králové" také zavítali do chyšecké školy. Dětem vždy zazpívali vánoční koledu "My tři králové jdeme k vám, štěstí, zdraví přejeme vám. Štěstí, zdraví, dlouhá léta, my jsme k vám přišli zdaleka. Zdaleka je cesta naše, do ..." a rozdali sladkosti.
Důkazem toho jsou snímky Josefa Fuky, který je zachytil mezi dětmi ve třídách a při vstupu do školy.
"OU"
Ods. Mgr.Fuka Josef,39853 Chyšky 113