Písecký deník: V Chyškách mají za sebou audit. Budou stále Ekoškolou?

2. 12. 2014
Karolina Tvrdíková
ekoškola

Chyšky – Během několika dní se v chyšecké základní škole dozví, zda i nadále budou moci používat titul Ekoškola. Znamená, že má škola nižší dopad na životní prostředí třeba díky tomu, že třídí odpad nebo šetří energiemi.
Žáci, kteří tvoří Ekotým, věří, že titul bude mít škola i nadále. „Říkali, že jsme hodně dobří, že máme velké šance,“ shrnula třináctiletá Anna Bočanová po auditu, který se ve škole uskutečnil minulý týden.
Podobně to vnímá i učitelka Karolina Tvrdíková, která kroužek vede. „Chválili nás hlavně za to, že i přesto, že odešla paní učitelka Martina Řehořová, která Ekotým dříve měla na starosti, jsme se nevzdali, bojovali jsme a podařilo se nám úspěšně pokračovat,“ vysvětlila Karolina Tvrdíková.
Součástí auditu byla prohlídka školy, žáci návštěvě také ukázali, co mají od roku 2012 nového, třeba informační systém na školní zahradě nebo rozcestník ve vestibulu školy. Dále pak děti popisovaly aktivity kroužky a to, jak vypadají schůzky.
Chyšecká základní škola, kam chodí 93 žáků, získala titul Ekoškola před dvěma roky.

(klč)