V chyšecké škole se uskutečnil zápis dětí do 1. třídy

24. 1. 2014

Chyšky,ZŠ - V pátek 24. ledna 2014, v době od 13 do 16 hodin., se v chyšecké budově místní základní školy uskutečnil zápis dětí do 1. třídy ZŠ školního roku 2014-2015.
K zápisu se celkem dostavilo třináct budoucích prvňáčků. V převaze byly dívky Tereza Caltová, Nela Miňhová, Kristýna Mogyoróšiová, Štěpánka Prášková, Lenka Řezáčová, Julie Sirotková, Adéla Tejnorová a chlapci dvojčata Jan a Jiří Kukačovi, Lukáš Novák, Martin Novák Pavel Slaba a Josef Smrt.
Úderem třinácté hodiny se ve dveřích chyšecké školy objevila jako první Adélka Tejnorová s rodiči.
Zápis uskutečnily učitelky Květa Průšová, Alena Málková, Lenka Pešičková, za přítomnosti ředitelky školy Jany Korandové, zástupkyně ředitelky Moniky Bardové a výchovné poradkyně Hany Vošahlíkové.
Vše, co je k takovému zápisu potřebné, bylo včas a vzorně připraveno.
Každá z přítomných chyšeckých učitelek měla pro budoucí školáky připravené něco jiného a zábavnou formou tak zjišťovala znalosti či dovednosti dětí. Po škole se pohybovaly pohádkové bytosti, např. Večerníček, vodník, čarodějnice, princezna, které budoucí prvňáčky zavedly na připravená pohádková místa.
Pod titulem "Pohádky Tě zvou" se nejprve děti seznámily a pozdravily s pí učitelkou, představily se, zazpívaly svou oblíbenou či známou písničku a zvonečkem si zazvonily, aby vstoupily do pohádkového světa. Objevily "potrhaného" Budulínka, a tak ho musely obléci a zavázat mu botičky. Prokázaly také svou tělesnou zdatnost, to když proskákaly snožmo slalomovou trať a na zpáteční cestě koulely míčem.
U princezny poznávaly jednotlivá písmenka, psaly či kreslily pohádkovou postavičku.
U Večernička poznávaly jednotlivé pohádkové postavičky a vyprávěly děj pohádky.
Byl zde i rybník Brčálník a zde určovaly tvary předmětů-čtverec, obdélník, kruh- a jejich barvy.
V lese Řáholci počítaly kosky, rozlišovaly jejich barvy, určovaly čísla na hozené kostce.
Po absolvování pohádkového světa každé dítě dostalo "doklad" o zápisu do 1.třídy.
Po skončení zápisu pak děti mohly zajít do připravené CUKRÁRNY, kde na ně čekaly lahodný čaj a zákusky od školních kuchařek.
Zřizovatel školy přispívá každému zapsanému dítěti do 1.třídy částkou 1 000 Kč.
Na prvním fotosnímku Josefa Fuky je Adéla Tejnorová v doprovodu maminky a tatínka, která přišla k zápisu jako první.
Na druhém fotosnímku Josefa Fuky jsou dvojčata Jan a Jiří Kukačovi v doprovodu maminky a tatínka.
Na třetím fotosnímku Josefa Fuky je Julie Sirotková s pí uč. Květou Průšovou.
Na čtvrtém fotosnímku Josefa Fuky je Štěpánka Prášková s pí uč. Lenkou Pešičkovou.
Na pátém fotosnímku Josefa Fuky je Štěpánka Prášková s ředitelkou školy Janou Korandovou.
Na šestém fotosnímku Josefa Fuky je Nela Miňhová s učitelkou Alenou Málkovou.
Na sedmém fotosnímku Josefa Fuky je Lenka Řezáčová při absolvování slalomové trati.
Na osmém fotosnímku Josefa Fuky jsou pohádkové bytosti.
Na devátém fotosnímku Josefa Fuky je Adéla Tejnorová s dokladem o absolvování zápisu do 1.tř.
"OU"
Ods. Mgr.Fuka Josef, 39853 Chyšky 113