22. 4. 2015
Karolina Tvrdíková
ekoškola

ZŠ Chyšky se ve středu 22. 4. připojila k oslavám Dne Země. Program byl pestrý. První a druhá třída se vypravily vyčistit les v blízkosti obce od odpadků. Třetí třída čistila studánku. Žáci čtvrté až deváté třídy pracovali na školní zahradě. Budovali jezírko, chystali záhony, seli, opravovali hmyzí hotel, smyslový chodníček a bylinkovou spirálu. V 11 hodin se všichni sešli ve vestibulu školy. Na programu byla konference věnovaná Mezinárodnímu roku světla. Zástupci jednotlivých tříd přednesli své příspěvky. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavého: jak se tvoří vitráže, jak barvy působí na lidský organismus, jak funguje lidské oko, co se děje při fotosyntéze, co to je laser, jak vzniká duha. Opomenuty nebyly ani významné objevy v oblasti světla.

Ekoškola Chyšky