Naše škola díky Recyklohraní přispěla k ochraně životního prostředí

12. 7. 2015
recyklohraní

Z Certifikátu environmentálního vyúčtování společnosti ASEKOL vyplývá, že žáci ZŠ Chyšky v roce 2014 vytřídili 2 televize, 4 monitory a 158,00 kg drobných spotřebičů. Tím uspořili 4,50 MWh elektřiny, 287,24 litrů ropy, 18,46 m3 vody a 0,12 tun primárních surovin. Navíc snížili emise skleníkových plynů o 0,88 tun CO2 ekv., a produkci nebezpečných odpadů o 3,83 tun. Výsledek studie jednoznačně prokázal, že zpětný odběr elektrozařízení, i těch nejmenších, má nezanedbatelný pozitivní dopad na životní prostředí. Když si uvědomíme, že recyklace běžných 100 televizorů uspoří spotřebu elektrické energie pro domácnost až na 4 roky, nebo ušetří přibližně 400 litrů ropy potřebných k sedmi cestám do Chorvatska, jsou to impozantní čísla. Pozitivní zprávou pro uživatele počítačů také je, že odevzdání 10 vysloužilých monitorů ušetří spotřebu energie potřebnou pro chod notebooku po dobu necelých 5 let. Všichni ti, kteří tříděním takto zásadně přispívají k ochraně životního prostředí, si zaslouží obrovský dík.

/** Err: Image not found */