Škola se zapojila do vzdělávací akce podporující dětská práva

11. 11. 2015

V rámci kampaně “Právo na dětství“,kterou realizovalo Ministerstvo práce a sociálních věcí,vznikl projekt „Nemluvím,stejně mě neposlouchají“.Měl za úkol zvýšit povědomí dětí o jejich právech.Jednalo se o téma dětských práv,která se v rámci informační kampaně ministerstvo snaží šířit a posílit.Na naší škole se zapojil druhý stupeň a byla zařazena prezentace dětských práv do hodin občanské nauky.Odměnou žákům byl umožněn přístup do audiotéky / kartičky s kódem /,kde si žáci mohli zdarma stáhnout některou z vybraných audioknih.Například Pan Kaplan má stále třídu rád:Leo Rosten,Malý princ:Antoine de Saint-Exupéry,Aréna smrti:Suzanne Collinsová.

Mládež dnes bohužel velmi málo čte.Audioknihy však mohou prohloubit vztah ke knihám a literatuře jinou formou – poslechem.Tímto způsobem lze rozvíjet slovní zásobu dětí a také jejich představivost,při poslechu je možné provozovat i další činnosti – manuální tvorbu.Audioknihy jsou i pro ty,kterým jde čtení pomaleji /dyslexie/.