Světový den vody

23. 3. 2015
Karolina Tvrdíková
ekoškola

Světový den vody připadá na 22. 3.  Datum zvolila OSN na Summitu Země, který se konal  v roce 1992 v Riu de Janeiro, jako upozornění na to, že asi miliarda lidí nemá přístup k nezávadné vodě.

Ve škole jsme oslavili Den vody v pondělí 23. 3. Zapojily se všechny třídy a zkoumaly vodu z různých pohledů. První třída si vybrala téma vodníci. Druhá třída se „setkala se sumcem“. Třeťáci znázornili koloběh vody v přírodě. Čtvrtá a pátá třída vyhledávala anglické pojmy na téma voda. Šestá třída zhotovila plakát o významu vody. Žáci  sedmé  třídy počítali příklady s vodou a začali budovat jezírko na školní zahradě. Osmáci psali sloh a deváťáci zkoumali při chemii kvalitu vody. Všichni žáci vyrobili plakáty a umístili je ve vestibulu školy.  Výsledky jejich práce jsou tak přístupné všem dětem a vyučujícím a mohou se z nich dozvědět nové informace.