Výukový program E.ON Truck v Chyškách

7. 1. 2015

Ve středu 7.1. byly pro děti prvního stupně a pro šestou třídu chyšecké školy připraveny dva výukové programy AKUplus+ a MisePlus+ organizované společností E.ON.  Tyto programy se konaly  kromě učebny také  ve speciálním  E.ON Energy Trucku.  Nejmladší děti se coby učni kouzelníka dozvěděly základní informace o elektřině a bezpečném zacházení s ní. Krom toho si odnesly několik drobných dárků.  Starší děti se oproti tomu jako agenti  MisePlus+ dozvěděly spoustu informací  týkajících se bezpečného zacházení s energií a jejího šetření.  Také si vyzkoušely zapojit elektrický obvod. Po splnění úkolů získaly výbavu agenta – batoh s několika drobnostmi.  Děti se s radostí a zvědavostí zapojily do programů a zábavnou  a jednoduchou formou se dozvěděly užitečné informace, jako např. jak bojovat s „energožrouty“.