ŠKOLNÍ AKADEMIE 2017

26. 6. 2017

Byli jsme nachystáni, někteří z nás trochu nervózní, ale všichni jsme se těšili, co řekne obecenstvo na naše vystoupení. Vše bylo připraveno, akademie 21. června mohla začít. Nejdříve se ujala slova paní ředitelka, která všechny přivítala a popřála hezkou zábavu. Celým programem provázely akademii moderátorky 6. třídy – Helena Komasová a Zlata Mašková.

Každým rokem začíná první třída, tento rok tomu nebylo jinak. Název vystoupení byl originální – Ekolínci. Tančení, nádherný zpěv a krásné básně.

Druhá třída nám ukázala, že zpěv s hudebními nástroji je radost.

Třetí třída předvedla, že je na lodi jako doma, přednesla báseň i zatančila.

Voda, bazén, hrátky a spousta nohou. To bylo vystoupení čtvrté třídy a všechny upoutalo.

Pátou třídu inspirovala kniha - Kronika města Kocourkova, žáci zahráli příhodu s býkem.

Šestá třída se přesunula v čase, ukázala nám něco z doby dřívější a nechyběly ani dechovky.

Vystoupení sedmé třídy se odehrávalo v lese a byla tak ztvárněna moderní pohádka, nechyběla též oslava v podobě tance.

Osmá třída se inspirovala otázkou budoucího působení na školách a učilištích. V tomto duchu zazněla i píseň: Co z tebe bude?

Devátá třída zazpívala známý hit od skupiny Kabát a Tomáš Koudelka zahrál na akordeon. Nechybělo ani představení žáků deváté třídy, kteří se s námi loučí.

Na závěr moderátorky popřály hezký zbytek dne a odcházely z pódia s dobrým pocitem.

Zlata Mašková a Helena Komasová