Velikonoční kreativní dílnička

19. 4. 2017
spolek rodičů

Aktivní maminky ze Spolku rodičů a přátel dětí a školy při ZŚ Chyšky připravily v úterý 11. 4. 2017 pro děti a dospělé Velikonoční kreativní dílničku. Dík patří vedení ZŠ Chyšky, které vyšlo maminkám vstříc a propůjčilo pro tuto akci školní jídelnu. V toto jarní odpoledne se jídelní stoly proměnily v pracovní a pod rukama dětí i dospělých vznikaly krásné výrobky. Ze začátku to vypadalo, že všichni chtějí vyrábět náušnice z korálků. Kolem paní Ondráčkové se vytvořila velká pracovní skupina a paní Ondráčková vysvětlovala postup tvoření, zručně se oháněla miniaturními kleštičkami a pomáhala hlavně u dokončení náušnic. Kdo nechtěl tvořit náušnice usednul ke stolům, kde se zdobily perníčky. Paní Zdeňková trpělivě asistovala u bílkové polevy a děti zdobily velikonoční vajíčka, beránky, motýlky, kachničky a jiná zvířátka. Paní Chocholová si vzala na starosti papírové dekorace. Dle jejích šablon děti s rodiči vytvářeli roztomilá kuřátka a beránky z vlny. Vyzkoušeli si i romantického motýlka z papíru, juty a krajky, kterého některé děti vyráběly už v družině. Plné ruce práce měla i paní Caltová, která předváděla jednoduchou jarní dekoraci z březových větviček, kterou si děti i dospělí ozdobili dle vlastních nápadů. Největším oříškem bylo pletení pomlázky. Paní Fridrichová přemluvila tatínka – pana Nováka a ten pletl a pletl a pletl.  Přinesl krásné, ohebné proutky, z nichž vznikaly nádherné pomlázky ozdobené proutěným rukovítkem. Děti byly nadšené. Pro velkou pohodu připravily maminky i něco sladkého k zakousnutí. Pomyslnou třešničkou na dortu byla hotová káva od paní Chocholové. O vydařenosti celé akce nelze pochybovat. Děti i dospělí odcházeli ve večerních hodinách s nádhernými výrobky, pomlázkou a perníčky naladěni na příchozí velikonoční svátky.

Caltová Lenka