Den dětí

8. 6. 2018
spolek rodičů

Mezinárodní den dětí, který se slaví 1. června, oslavily i děti ze základní školy v Chyškách. Spolek rodičů a přátel dětí a školy při ZŠ Chyšky ve spolupráci se Základní školou Chyšky připravil pro všechny děti ze základní školy dárek v podobě poznávacího výletu do Motýlária, obecně prospěšné společnosti Ochrana fauny ČR ve Voticích. Výukový program byl připraven tak, aby se děti aktivní formou seznamovaly s odborným tématem a pomocí připravených aktivit rozšířily svoje znalosti. Kromě motýlů si v budově přiléhajícího ekocentra děti mohly prohlédnout unikátní výstavu motýlích fotografií a sbírky motýlů z českých muzeí.

Děti se vrátily nadšené z různobarevných housenek, různě tvarovaných kukel a krásných motýlů, ale i poučené o ochraně tohoto líbivého hmyzu, aby nevymizel z naší krajiny.

Poděkování patří Obci Chyšky, která na tuto odbornou exkurzi schválila dotaci ve výši cca 30% nákladů.

Lenka Caltová