Posezení s maminkami

18. 5. 2018
Karolina Tvrdíková

10. května děti prvního stupně chyšecké školy oslavily se svými maminkami Den matek.

Netradiční program byl zahájen pásmem jarních písní a básní.

Po skončení už čekal na maminky dárek v podobě přáníček a toho, čím by každý žák svoji maminku nejvíce potěšil.

V 1. třídě každý předvedl, co mu jde nejlépe. Žáci ukazovali, jak hezky čtou, malují, píší a počítají. Poté následoval tanec a nakonec i společná výroba kytičky, která rozkvétá na vodě.

Druháci připravili koncert plný hudby, básniček a povídání o tom, co pro nás maminka znamená. Protože jsou Ekolíni, dokonce s mamkou statečně prošli venku na školní zahradě smyslový chodník, o který se celý rok starají.

Děti ze třetí třídy jsou rychlé a mrštné. Nejraději hrají hry v tělocvičně. Proto se rozhodly zahrát rodičům vybíjenou. Obě strany odcházely spokojené.

Čtvrťáci si společně zkusili za odborného vedení paní učitelky ruční výrobu mýdla.

V 5. třídě zase společně vyráběli skleničky na sladkosti.

Odpolední posezení maminek s dětmi se všem moc líbilo.

Učitelky 1.stupně ZŠ Chyšky