Rozpočti si to – FINÁLE v PRAZE

19. 6. 2018
soutěže a olympiády

Čtyři týmy 4. a 5. třídy ZŠ Chyšky, které pracovaly na úkolech celorepublikové matematické soutěže ve finanční gramotnosti, se umístily na výborných místech. Z 80 zúčastněných škol se oba týmy čtvrté třídy umístily na 11. – 20. místě a dva týmy páté třídy dokonce postoupily na 8. a 10. místě do finále, které se uskutečnilo v Náprstkově muzeu v Praze.

V Praze byl pro děti připraven bohatý program: přivítání, plnění úkolů v muzeu, písemné a výtvarné ztvárnění výstupů soutěže, prezentace svého týmu a zhodnocení vlastní práce.  Následovalo občerstvení a slavnostní předávání cen, kterého se ujal starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký.

Všem žákům, kteří se aktivně zapojili do práce a zasloužili se tak o výborná umístění, blahopřeji.

Matematici: Vít Novák, Kateřina Zdeňková, Karolína Ouborná, Lenka Branšovská     - 8. místo

Červenožluté šikulky: Michaela Marešová,Tereza Kukačová, Filip Klíma, Jakub Kubec  - 10. místo

Pirátky: Tereza Caltová, Julie Sirotková, Nela Miňhová, Adéla Tejnorová  - 11. – 20. místo

Smíškové: Jiří Kukač, Lenka Řezáčová, Lukáš Novák ,Eliška Konrádová,Štěpánka Prášková – 11. – 20. místo