Vypravuj

10. 4. 2018
Karolina Tvrdíková
soutěže a olympiády

Dne 6. 4. 2018 se Jiří Jindra a Adam Řehoř, žáci sedmé třídy, zúčastnili finálového klání soutěže Vypravuj! aneb Klání vypravěčů. Letošní ročník byl opět trošku jiný, neboť v porotě zasedali úplně jinak kvalifikovaní lidé než minulý rok. Letos jsme měli to štěstí se setkat se spisovatelkou Sandrou Vebrovou, dramaturgem a scénáristou České televize Jiřím Chalupou a dokonce jsme měli možnost vidět samotného šéfredaktora nakladatelství Albatros Petra Eliáše. Od začátku panovala v divadle Minor nervozita. Jako první vypravoval Jirka, který si vybral knihu Vlna se blíží - Přežil jsem tsunami, 2011 od Lauren Tarshisové. Jeho vystoupení bylo výborné. Kategorii uzavíral Adam, který si zvolil knihu Dvacet tisíc mil pod mořem od Julesa Verna, přepracovanou Ondřejem Neffem. Adam svým bravurním výkonem zaujal porotu natolik, že mu udělila krásné druhé místo.