Hon za lesním pokladem

2. 10. 2019
družina

Dne 24. 9. se v rámci aktivit školní družiny uskutečnil zábavný program pro děti, pojmenovaný Hon za lesním pokladem. Tentokrát se v hlavní roli angažovali žáci 5. a částečně 4. třídy, kteří pro mladší kamarády zorganizovali povedený program. Akce proběhla v upraveném místním lesním parčíku, přičemž účastníci měli za úkol projít celkem sedm stanovišť a splnit různé úkoly. Mladší žáci se rozdělili na začátku výpravy do týmů, které si dle libosti a momentálního nápadu pojmenovali a dostali startovní kartičky. Posléze mohli střídat stanoviště, kde po splnění dostali razítko. Na programu byla široká škála aktivit, byly využity smysly- čich, hmat, chuť, dále pak poznávání hub, myslivost, rybaření, přiřazení zvířat do uměle vytvořených domečků a kvíz o naší přírodě. Na konci akce všechny skupinky hledaly kolektivně ukrytý poklad a čekala je sladká odměna. Program si všechny přítomné děti užily a velké díky patří starším žákům za jejich samostatnost, kreativitu a hlavně zodpovědnost při přípravě této povedené akce.

Za školní družinu: Lenka Demská Stiborová