Ponožková výprava za jeleny

12. 4. 2019
les ve škole

S dětmi z první třídy jsme navštívili spolu s ponožkami jelení farmu v Chyškách.

Pan Čižinský, který jeleny se svojí rodinou chová, nás zavedl přímo mezi ně. Byl to neskutečný zážitek. Dvanáct nádherných velkých laní a jelenů se seběhlo kolem nás a očichávali, co jim neseme. Tvrdým chlebem a jablíčky nepohrdli.

Pan Čižinský nám řekl, jak se jmenují jednotlivé části jejich těla, co mají jeleni rádi, jak o ně pečovat během roku a spoustu dalších zajímavostí. Největším překvapením pro nás bylo, když jsme se dozvěděli, že jelen Pepa ráno shodil parohy a my je půjdeme hledat. To bylo radosti, když se oba našly. Byly to parádní kousky. A opět bylo o čem povídat.

Během návštěvy jsme se mohli potěšit i s malými štěňátky. Pochovat si chlupaté kuličky karelského medvědího psa bylo úžasné. A ani tady pan Čižinský nezklamal a pověděl nám mnoho zajímavostí o původu této poměrně neznámé rasy.

Z každé věty byla cítit obrovská láska a úcta ke zvířátkům. A my moc děkujeme za čas, který nám věnoval.

Po návratu do školy jsme ponožky uložili do krabice, kde čekají na další výpravu.  Tentokrát jarní. A aby nám čekání rychle ubíhalo, jelení farmu jsme si namalovali.

Květa Průšová