Den zdravých svačin

6. 3. 2020
ekoškola

V letošním školním roce se činnost Ekoškoly zaměřila na oblast Jídlo a svět, a proto členové Ekotýmu  pro své spolužáky přichystali akci Den zdravých svačin. Žáci 3. až 9. třídy připravili ukázky jídel a informovali nás o jejich přínosu pro naše zdraví. Následovala ochutnávka a hodnocení. Při ochutnávce jsme měli bohatý výběr rozmanitých svačin: smoothie s ovocem a chia semínky, sušenky z ovesných vloček, těstovinový salát s tuňákem a zeleninou, fazolové řezy, fazolové brownies, zapečené tortilly, zeleninovou pomazánku. Ekotým, který jídla hodnotil, měl velmi náročný úkol. Všichni k úkolu přistoupili velmi zodpovědně. Titul Nejlepší zdravá svačina byl nakonec udělen žákům 4. třídy, kteří nachystali sušenky z ovesných vloček.

Cílem akce  bylo připravit jednoduché jídlo a zamyslet se nad tím, co jíme. Z receptů žáci 9. třídy při hodinách informatiky sestaví Receptář zdravých svačin, který bude nabízen při akci Vítání jara.

Karolina Tvrdíková