ICT ve výuce

30. 1. 2020

Cílem této aktivity je rozvoj kompetencí pedagogických pracovníků v oblasti využívání nových výukových metod s využitím informačních a komunikačních technologií. Toto využívání ICT ve výuce rovněž cílí na větší individualizaci výuky a na rozvoj digitálních kompetencí a kreativity žáků a jejich aktivní zapojení do procesu výuky.
Během hodin ICT ve výuce si žáci osvojují práci na tabletech, počítačích, případně mobilních telefonech. Mezi klíčové dovednosti patří vyhledávání a třídění informací, práce s aplikacemi word, excel, powerpoint atd. Do hodin jsou zařazovány aktivity, kdy si žáci zároveň upevňují znalosti získané během hodin informatiky.
Zařízení jsou využívána jako warm-up aktivity, jednoduché ověření znalostí, k vyhledávání a ověřování informací apod. Po zařazení ICT do výuky došlo ke zlepšení orientace žáků na internetu, osvojili si dovednosti používání ICT techniky.

Mgr. Denisa Kolínská