Kampaň obyčejného hrdinství

8. 10. 2020
Karolina Tvrdíková
ekoškola

Obyčejné hrdinství je chování, které každý den zlepšuje náš svět skrze naše skutky. Kampaň vyhlásilo vzdělávací centrum Tereza a obsahuje sedm různě obtížných výzev:
1. Šetři vodou při čištění zubů!
2. Zasaď rostlinu!
3. Buď venku!
4. Staň se šetrným spotřebitelem!
5. Minimalizuj odpad!
6. Využívej ekodopravu!
7. Jez zdravě a ekologicky!
Naše škola se připojila v týdnu od 28. září do 4. října.
V pátek 25. září obdrželi všichni žáci a zájemci z řad zaměstnanců školy vyhodnocovací listy, do kterých v následujícím týdnu mohli zaznamenávat své úspěchy. Každý jedinec si mohl vybrat výzvy, které chce plnit.
A jaké jsou výsledky?
Při čištění zubů 120 osob ušetřilo 10, 1 van plných vody. 46 lidí zasadilo celkem 171 bylin a 65 stromů. 129 účastníků akce trávilo ve volném čase 1529 hodin na čerstvém vzduchu. Látkové tašky použilo během týdne 44 osob. Odpad minimalizovalo 30 zapojených účastníků. Ekodopravu využilo 35 osob a ušetřili tak 30, 2 kg oxidu uhličitého. 34 jedinců nejedlo celkem 53 dní maso a ušetřilo tak 482,3 kg oxidu uhličitého.