Mikulášská nadílka v první třídě

7. 12. 2020

Dne 4. 12. jsme si s dětmi ve třídě udělali mikulášskou nadílku. Přečetli jsme si další díl z knihy o zvycích, tentokrát to byly kapitoly o Barborkách a sv. Mikuláši. Děti při vyprávění na papír ztvárnily postavy čerta, anděla a Mikuláše. Vyprávěli jsme si o tom, co jsme už v tento čas zažívali, ale také jsme se podělili s ostatními o naše pocity, co nás asi čeká letos. Většinou to byly obavy z již zmiňovaných postav, ale také jsme si tím uvědomili, že se blíží Vánoce. Ve třídě děti s paní asistentkou ozdobily stromeček a my se už teď těšíme, až si před Vánoci předáme dárečky. Provází nás nyní velká radost z toho, že jsme spolu ve škole. Kvůli distanční výuce jsme přišli o společné chvíle, i když jsme se každý den vídali na obrazovkách. Vrátili jsme se do školy všichni zdraví a natěšení. Velký dík patří všem rodičům, kteří obstáli v tak složité situaci a svým dětem se naplno věnovali. Další poděkování patří rodičům paní Zdeňce Kolářové, která prvňáčkům upekla a nazdobila čertovské perníčky. Dále panu Jakubu Štochlovi, který nám do třídy vyrobil 200 kostek ze dřeva. Používáme je na stavby v matematice, ale děti si z nich staví moc rády i o přestávce.

Všem Vám přeji klidný a spokojený adventní čas.

Veronika Hadáčková, třídní učitelka 1. ročníku

Josef Vachta - fotografie