Okresní kolo Zeměpisné olympiády

5. 3. 2020
soutěže a olympiády

Ve středu 26. 2. 2020 se žáci naší školy zúčastnili okresního kola Zeměpisné olympiády, která se jako tradičně konala v Písku. Tentokrát však žáci soutěžili v ZŠ Tomáš Šobra. Celkem se soutěžilo ve čtyřech kategoriích. Kategorie A – žáci 6. třídy, kategorie B – žáci 7. třídy, kategorie C – žáci 8. a 9. třídy a poslední kategorie D – žáci středních škol.

Základní škola Chyšky vyslala 2 zástupce. Víťu Nováka ze 7. třídy a Petra Lívance z 8. třídy. Oba dva si vedli velmi dobře a postoupili ve svých kategoriích do krajského kola, které se bude konat 25. 3. 2020 v Českých Budějovicích. Vít Novák skončil v kategorii B na 2. místě. Petr Lívanec pak kategorii C ovládl. Doufáme, že na skvělý výsledek navážeme i v krajském kole.