Recitační soutěž

19. 2. 2020

Dne 18. 2. 2020 v ZŠ Chyšky proběhlo školní kolo recitační soutěže, kterého se zúčastnilo 34 soutěžících ve třech soutěžních kategoriích.

Výkony recitátorů hodnotila pětičlenná porota: předsedkyně paní Jarmila Vachtová, Monika Bardová, Alena Brzková, Alena Málková a Lenka Pešičková. Soutěž probíhala ve druhé třídě, kterou nádherným obrázkem na tabuli vyzdobili žáci páté třídy. Na malé recitátory se přišli podívat v hojném počtu nejen spolužáci, ale i mnoho rodičů a prarodičů.

Do okresního kola v Písku, které se uskuteční 26. 3. 2020, postupují vždy pouze dvě děti z každé kategorie. Všichni  žáci byli moc šikovní a porota opět neměla lehkou práci.

Výsledková listina:

0. kategorie
1. místo Mikuláš Čížek, 2. místo Viktorie Miňhová,
3. místo Ondřej Čižinský

1.kategorie
1. místo Rozárka Kortanová,   2. místo Zdeňka Peterková ,
3. místo Amálie Kukačová

2. kategorie
1. místo Jan Čapek, 2. místo Natálie Negrilá
3. místo Daniel Maur

Všem recitátorům blahopřejeme, postupujícím přejeme hodně štěstí a těšíme se příští rok na další ročník soutěže.

Květa Průšová