Tajemná stezka

6. 10. 2020
družina

Ve čtvrtek 17.9. si jako již minulý rok připravili žáci 5. a částečně 4. třídy zábavné odpoledne pro své mladší kamarády z družiny. Společně se dohodli na názvu „Tajemná stezka“ a tentokrát se program konal na Peterkově vrchu. Počasí nám přálo a my se těšili po přípravě na příchod mladších dětí. Ty se následovně rozdělily do týmů, zvolily si název skupiny a dostaly kartičky, na které se zaznamenávalo pomocí razítek plnění úkolů. Bylo celkem 5 stanovišť, přičemž děti měly zdolat překážkovou dráhu, dále pak chůzi se lžící a pingpongovým míčkem, složit puzzle s tématikou lesní zvěře, se zavázanýma očima je čekala zkouška smyslů, konkrétně chuti a hmatu a manuální zručnost si vyzkoušely při zatloukání hřebíků. Po splnění všech úkolů na děti čekal poslední úkol a to najít sladký poklad, jak jinak než schovaný v truhle. I tento úkol dopadl na výbornou a všechny děti si odpoledne velmi užily. Velké díky patří starším žákům za spolupráci, svědomitost a kreativitu při vymýšlení programu.

Za školní družinu: Lenka Demská Stiborová a Ivana Peciválová