Březen měsíc knihy

14. 3. 2021

Děti ze Základní školy Chyšky se zúčastnily akce Čtení pomáhá, během které měly za úkol vyplnit kvízové otázky z  přečtených knížek a získat tak virtuální peněžní prostředky. Za každý správně vyplněný test získaly kredit 50 Kč a ten pak předaly na charitativní projekt Čteme pro Kuře.

Akce trvala 3 týdny v prosinci, tedy ještě během prezenční výuky, a na 1. stupni se podařilo vyplnit cca 200 kvízů. Celkově tedy děti přispěly částkou krásných 10 000 Kč.

Třetí a čtvrtá třída ZŠ Chyšky se v rámci hodiny českého jazyka ještě navíc připojila k živému online vysílání z knihovny v Praze a soutěžila ve znalostech literárních děl. Za své rychlé a správné odpovědi získali žáci zaslouženou odměnu, zaslanou z České televize.
Všem dětem, které se do akce s chutí zapojily, děkujeme.

Mg. Alena Málková, Mgr. Květa Průšová