Ekolové 3. třídy na poli a za lesem

30. 11. 2021
Karolina Tvrdíková
les ve škole

Třeťáci začali v září a říjnu plnit plán  letošního programu “Les ve škole, škola v lese”. Proběhla vycházka na místní pole za lesem. Úkolem bylo pozorovat podzimní změny v přírodě, propojení a návaznost lesních společenství rostlin i živočichů na polní krajinu. Splnili jsme záměr zjistit pěstovanou plodinu a sebrat vzorky plodin, plevelů, hub a pobytových znamení na místě.  V dalších hodinách prvouky a matematiky následovalo pozorování vzorků pomocí lup a hlavně pomocí dětských mikroskopů - Ekolové se pomalu stávají badateli… Honzík Málek vyprávěl velmi znale o technice, která usnadňuje polní práci.  Mikuláš pozoroval a srovnával vzorky půdy na poli, v lese a v okolí školy. Adélka s Aničkou posbíraly houby. Honzík Kubec třídil pobytová znamení ptáků a lesní zvěře, pro kterou je  pole dalším prostorem pro život. Společně jsme prováděli i volný zápis a zakreslení, popřípadě měření vybraných vzorků na záznamový arch.

Moc nás bavila práce s mikroskopy a těšíme se na příští hodiny, které nás čekají v zimním lese.

Mgr. Lenka Pešičková a malí Ekolové