Kampaň obyčejného hrdinství

3. 5. 2021
ekoškola

Milí žáci, učitelé, rodiče a kamarádi!

Za naši Základní školu Chyšky vás srdečně zveme do Kampaně obyčejného hrdinství, která přispívá ke zlepšení životního prostředí.

Do kampaně je zapojeno více než 20 000 lidí z celé ČR a my chceme být mezi nimi.

Naše kampaň trvá jeden celý týden, a to od pondělí 10. 5. do 16. 5. 2021. A jde o jednoduchý princip. Cílem je plnit vybrané výzvy celý jeden týden (sám nebo nejlépe s rodinou). Některé výzvy pomáhají zmírňovat dopad klimatických změn nebo jim předcházet, jiné výzvy míří na rozvoj citlivosti a vnímání přírody.

Co musíš jako účastník udělat:

1. Zapoj do kampaně své rodiče, sourozence, děti…!
2. Prohlédni si 9 výzev a vyber si z nich, kolik chceš. Může to být jedna nebo klidně všechny!
Důležité je vybrat si opravdu VÝZVU (ne něco, co už běžně děláš).
3. Snaž se vybrané výzvy během týdne maximálně naplňovat.
4. Zaznamenej do deníčku každý den své úspěchy/neúspěchy (nejlépe online). Příklad vyplňování deníčku nalezneš v příběhu rodiny Nováků.
5. Zašli svůj deníček  do 17. 5. 2021 na mail [email protected], nebo odevzdej ve škole třídnímu učiteli (spočítáme pak společný dopad na životní prostředí, kolik oxidu uhličitého jsme ušetřili atd.)
6. Pokračuj dál ve výzvách, udělej z nich standard svého život nebo si najdi další na webu Ekoškoly.

Ekotým ZŠ Chyšky