Projektový den

14. 5. 2021
družina

Dne 5. 5. 2021 proběhl v rámci Šablon II projektový den „Včelí svět“. Naše pozvání tentokrát přijali manželé Pichovi z Chyšek. Odpolední program byl rozdělen na dvě skupinky ve složení 1. a 2. třídy a již název napovídal, co nás čeká. Byli jsme pozváni do velkého světa malých včelek. Na úvod nás přivítaly krásné fotografie, na kterých byly detailně vyfoceny včelky, nádherné květiny, motýli, vzali jsme si ještě lupy, aby zážitek z pohledu byl co nejbližší. Paní Petra Pichová nám vyprávěla o důležitosti opylování, následovala i poznávačka vyfocených exponátů, kde děti projevily rozsáhlé  znalosti, za které si vysloužily pochvalu. K dispozici byly i živé květiny, které nám provoněly celou třídu. Výroba levandulových pytlíčků byla milým překvapením a děti si výrobek také s nadšením odnesly jako dárek maminkám ke Dni matek.

U pana Picha jsme už přešli opravdu do světa včelek. Vysvětlil nám, jak funguje život v úlu, viděli jsme jak oděv včelaře, tak všechny propriety, které jsou potřeba k výrobě medu. Děti měly možnost zatočit si medometem, ač nasucho. Následovala výroba svíček z vosku a úspěch měla ochutnávka- klasického včelího medu, brusinek v medu a medu se skořicí. Každému zachutnalo něco jiného, ale všichni jsme si i v této těžké době odnesli příjemnou vzpomínku a nové vědomosti. Manželům Pichovým bych tímto ráda moc poděkovala za ochotu a krásný a přínosný program, který byl pro nás milým rozptýlením. DĚKUJEME….

za 1. a 2. třídu v rámci družiny Lenka Demská Stiborová
Ivana Peciválová