Prvňáčci cestovali po světě

4. 6. 2021

1.června slaví děti po celém světě svůj svátek. I my jsme v naší škole slavili a moc jsme si to užili. Každá třída měla svůj program. Prvňáčci jsou „Cestovatelé“, a proto jsme se drželi tématu a nachystali jim program v tomto duchu. Ráno jsme se sešli ve třídě v různých kostýmech. Připravili jsme si mapu světa – děti složily a nalepily jednotlivé kontinenty. A potom jsme se mohli vydat na cestu kolem světa.
Na každém stanovišti jsme poznávali jeden kontinent. Děti plnily různé úkoly. V Americe si vyrobily totemy, v Evropě skládaly puzzle s obrázky významných staveb, v Africe podle srsti rozlišovaly různé druhy zvířat a zapisovaly je do křížovky. V Asii jsme postavili několik Čínských zdí a v Austrálii jsme počítali přemnožené králíky.
Sladkou tečkou za prožitým dnem byla zmrzlina v místní pekárně. Před školou jsme si na závěr zahráli pohybové hry.
Den se nám vydařil i díky slunečnému počasí.

Veronika Hadáčková, Alena Brzková, Lucie Hanzlíková a žáci 1.ročníku