Vesnička DRUHÁKOV ve škole v Chyškách

9. 2. 2021

Druháci postavili svoji vesničku.

A jak to všechno začalo?

Knížkou  Josefa Lady “ O Mikešovi”! Ve čtenářské dílně se nám zalíbila vesnička Hrusice, odkud Mikeš pocházel. A pak se z žáků stali projektanti, architekti a stavitelé.

V matematice bylo třeba rýsovat a měřit. Ve výtvarné výchově jsme nakreslili nejdříve výtvarné návrhy - nákresy domečků pomocí barevných papírů, které sloužily i jako výzdoba školní chodby. Pracovní činnosti nám daly prostor pro tvorbu dřevěných chaloupek. Materiál pro nás připravil pan Jiří Pešička.

Práce nás moc bavila a vůbec jsme nepoznali, že zábavně a účelně propojujeme učivo více předmětů.

Druhákov bude zdobit naši školu, určitě ho časem rozrosteme o další budovy a parkové úpravy. Bude sloužit i jako výborná pomůcka pro tvorbu plánků učiva o domově a dopravní výchově.

Zkrátka bezva činnost! Kdyby pan Lada věděl…

Druháci, Lenka Pešičková a Lenka Demská