Zima ve školní družině

16. 2. 2021
družina

I přes pochmurnost těchto dnů ve školní družině ZŠ Chyšky neklesáme na mysli a užíváme si naplno společné chvíle alespoň s 1. a 2. třídou. S nadšením jsme přivítali čerstvě napadaný sníh, který jsme využili k zimním radovánkám, ať už při bobování, nebo když se z dětí stali sochaři, kteří ze sněhu postavili za využití fantazie hotová umělecká díla. Nezapomněli jsme ani na zvířátka, která ze sněhu takovou radost jako my nemají…ptáčci měli neustále plná krmítka a pravidelně jsme nosili i do blízkých krmelců kukuřici, oves, seno, sůl i kaštany. Zároveň jsme si zahráli na lesní detektivy a společně pozorovali stopy ve sněhu. Vhod nám přišel i mráz, kdy jsme si připravili mražená lízátka, ovšem zdravá, z jablíček a hrušek, a vyrobili si za pomoci nasbíraných přírodnin ledové obrazy. Zimu jsme si tedy naplno užili a teď už se těšíme na blížící se jaro a hlavně….na naše starší kamarády.

Za školní družinu: Lenka Demská Stiborová

Ivana Peciválová