Dopravní výchova

7. 10. 2022

Úterní dopoledne 4. října 2022 absolvovali žáci 4. třídy podzimní část dopravního kurzu. Hned od rána se dvanáct žáků aktivně zapojilo do dopravní problematiky. Nejdříve na interaktivní tabuli řešili dopravní značky a různé typy křižovatek. Právě křižovatky patří k nebezpečným úsekům při jízdě cyklistů. V další části žáci zhlédli v učebně fyziky dopravní video Červený blesk. Po hlavní přestávce pokračovala výuka za školou, kde na kole prováděli jízdu zručnosti a jízdu podle dopravních značek. Tady někteří žáci dokázali velmi dobrou zručnost jízdy na kole. V závěrečné  fázi řešili křižovatky na otočném papírovém kole, zhlédli různé naučné lekce s názvem Semaforek na kole a vyřešili dvacet otázek dopravního zkušebního testu. Žáci se mimo jiné seznámili se správným vybavením jízdního kola, povinnosti nošení cyklistické přilby do osmnácti let a pohovořili o dnešním velkém problému v silničním provozu, který se jmenuje bezohlednost. Lidé by se měli především respektovat, proto vznikla i nová kampaň s názvem Ukaž respekt, jejíž tváří je cyklista Roman Kreuziger. Druhá část dopravního kurzu bude pokračovat na jaře.

Mgr. Josef Vachta

Foto: 321 - žáci 4. třídy před jízdou zručnosti