Podzim v 1. třídě U Soviček - Povídání ve školní zahradě

7. 11. 2022
Karolina Tvrdíková
les ve škole

Projekt EVVO Les ve škole, škola v lese vede letos malé sovičky do školní zahrady a okolí školy. Pracujeme podle vlastní metodiky a nového výukového materiálu EVVO pro 1. třídy - Noční oči.

V podzimních tématech  jsme se začali seznamovat s prostředím školní zahrady a jejími částmi. Všechny aktivity probíhají venku formou pozorování a “povídání”:

Naše POVÍDÁNÍ v zahradě:

O tom, jak tráví zvířata čas příprav na zimu
Povídání o ptácích
Co vyprávěly koruny stromů
Využili jsme krásného babího léta k prozkoumání zahrady všemi smysly - stromy a jejich části, rostliny na záhonech, kompostu,  hmyzího hotelu, smyslového chodníčku, jezírka a dalších. Pokud to jen trochu jde, trávíme čas učiva prvouky, pracovních činností, výtvarné výchovy a matematiky venku.

Sovičkám je venku moc dobře a snaží se s radostí co nejvíce objevit, prozkoumat a osahat.

Těšíme se společně na zimní putování do blízkého lesa!

Lenka Pešičková