Zakrmování zvěře

30. 12. 2021
družina

Předvánoční čas… ideální doba vypravit se s dětmi do blízkého lesíku a krmelce a i zvířátkům
připravit blížící se štědrovečerní večeři. Spojili jsme tedy myslivecký kroužek s družinou a vydali se na cestu. Děti si připravily mrkvičky, jablíčka, kaštánky, my přidali kukuřici, oves, seno a obilné plevy, které každý rok mysliveckému spolku daruje Zemědělské družstvo Chyšky. Nezapomněli jsme ani na naše nejmenší kamarády, ptáčkům pověsili lůj a vystrojili jsme společně všem zvířátkům hostinu. V době čekání na odměnu se děti rozdělily na dívčí a chlapecký tým. Úkolem bylo vytvořit pro zvířátka vánoční vzkaz. Tým dívek tvořil vánoční stromeček z přírodnin s přáním veselých Vánoc a chlapci jim věnovali rovnou obrovský dar. Odměna přišla, a to ve formě zasloužených opečených špekáčků. Kdo z dětí chtěl, dal si jablíčko nebo bramboru z ohně. Máme všichni společný zážitek a dobrý pocit z vykonané činnosti, protože příroda je nám velmi blízká a dopřáli jsme i jí malé zasloužené Vánoce. Děkujeme tímto členům Mysliveckého spolku Chyšky, kteří se na přípravě akce podíleli.

Za školní družinu Lenka Demská Stiborová a Ivana Peciválová