Výukový program pro malé čtenáře

29. 4. 2022

26. dubna 2022 proběhl ve školní čítárně výukový program pro žáky 1. a 3. ročníku. Žáci 1. ročníku se seznámili prostřednictvím čtenářské dílny s knihou Kamil neumí létat.  Třeťáci prohloubili svoje znalosti o starých pověstech českých v programu nazvaném Hrdina nebo lump. Třídy pracovaly samostatně ve dvouhodinových pracovních celcích. Prostřednictvím rozhovoru, her, společné četby, doplňovaček, kvízů a dalších aktivit zapojili i svoje znalosti z prvouky k daným tématům. Pod vedením paní Bc. Jitky Kortanové, knihovní lektorky pro MŠ a ZŠ Milevsko, tak zajímavou a poutavou formou navázali žáci na učivo českého jazyka. Projekt zaměřený především na čtenářskou gramotnost se všem velmi líbil a určitě se těšíme na další setkání nejen s knihou!

Mgr. Lenka Pešičková a Mgr. Květa Průšová