Dopravní kurz

28. 11. 2023

V listopadu žáci 4. třídy ZŠ Chyšky absolvovali během tří vyučovacích hodin podzimní dopravní kurz. Tato část byla zaměřena na poznávání dopravních značek, řešení jízdy na křižovatkách, správné vybavení jízdního kola. Toto žáci řešili pomocí kartiček i interaktivní tabule. V pracovních listech poznávali správné i špatné chování chodců a cyklistů na vozovce, desatero chodce a další. Podzimní doba se často vyznačuje sníženou viditelností, proto cyklista musí dobře vidět na cestu, ale musí být sám řádně viděn. Důležité je nosit různé reflexní pásky, vestu, baterku. V závěru žáci samostatně řešili bodovaný dopravní test. Je potřeba si uvědomit, že v provozu na silnicích jsou cyklisté spolu s chodci nejohroženější skupinou účastníků silničního provozu.

Josef Vachta