Jihočeský zvonek 2023

6. 6. 2023
soutěže a olympiády

Ve středu 19. dubna 2023 se sál Domu dětí a mládeže v Písku rozezněl zpěvem hlavně lidových písní zpěváků okresního kola Jihočeského zvonku 2023. Z naší školy se v I. kategorii (4. a 5. ročníky ZŠ) soutěže účastnila Zdeňka Peterková, která zazpívala dvě písně - Malý obrázek mám a Můj milej mi pod okýnkem. Za svůj zpěv získala čestné uznání. Ve II. kategorii (6. a 7. ročníky ZŠ) zpívala sólo Rozárka Kortanová a získala zlaté pásmo a postup do krajského kola písněmi Já jsem tobě, můj Jeníčku a Která je ta hvězdička má. Ve II. kategorii zpívalo ještě komorní duo ve složení Mikuláš Čížek a Rozárka Kortanová. Za svůj výkon obdrželi od tříčlenné poroty bronzové pásmo. Zazpívali dvě písně - Okolo Pavlovic a Což se mně, má milá. Rozárka Kortanová k soutěži říká: "Soutěžících bylo tentokrát v okresním kole méně než v loňském roce. Nejvíce bylo sólových zpěváků, ale také zazněla dvě dueta (jedno z nich bylo prezentováno naší školou). Byla mi příjemná atmosféra celé soutěže, jen je škoda, že kromě lidové písně se u nižších ročníků soutěžících neprezentují moderní, současné písně. Byla jsem však ráda, že jsem si mohla zasoutěžit v něčem, co mne baví."  Krajské kolo se konalo 12. května 2023 v Domu dětí a mládeže ve Strakonicích. Rozárka Kortanová si vyzpívala i v krajském kole zlaté pásmo. Blahopřejeme. Podle hodnocení krajské poroty měla všechna vystoupení zpěváků velmi vysokou úroveň.

Josef Vachta

Foto: 5267 a 5313 - Rozárka Kortanová na krajském kole