Konference o vodě

22. 3. 2023
ekoškola

U příležitosti oslav Světového dne vody jsme na škole uspořádali Konferenci o vodě. Jednotlivé třídy si vybraly zajímavá témata, kterými se několik dní podrobně zabývaly. Výsledky své práce představily svým spolužákům. Ekolínci z první třídy zkoumali různá skupenství vody při procházce obcí. Druháci se zaměřili na sladkovodní živočichy v řekách a rybnících. Vodu v obci Chyšky zmapovali žáci 3. třídy.  Zajímavosti o vodě si připravili čtvrťáci a  do podmořského světa nás pozvali páťáci. Šestá třída nám připomněla rozdělení vody na Zemi. Sedmáci překvapili scénkou Koloběh vody. O hydroelektrárnách přednášeli žáci 8. třídy a nejstarší žáci školy pohovořili o významu vody v krajině a vodní stopě různého zboží.

Všichni jsme si uvědomili, že voda je nezbytnou podmínkou života a že si jí musíme vážit a šetřit s ní.