Lyžařský výcvikový kurz 2023

14. 2. 2023

Jako každý rok i letos se žáci 8. a 9. třídy vydali na lyžařský výcvikový kurz na Monínec. Vzhledem k vzrůstajícím cenám skipasů a dopravy jsme se dohodli, že žáky na kurz budou vozit rodiče. Nakonec musíme poděkovat panu Zemanovi, který pomohl s dopravou a osmimístným tranzitem vozil většinu žáků.
Po příjezdu se žáci rozdělili na dvě skupiny. Skupina začátečníků se pod vedením zkušené lyžařky Lucie Ventrubové přesunula na hotelovou sjezdovku, kde pilovali základy. Skupina profi lyžařů společně s Jakubem Bardou, přezdívaným Hermann Maier, trénovala na hlavní sjezdovce.
Počasí nám vyšlo po celý týden. Lyžařský kurz se vydařil po všech stránkách. Někteří žáci si vyzkoušeli nové typy obloučků, jiní se naučili lyžovat. Důležité je, že se nikomu nic nestalo a všichni zakončili kurz v pořádku.

Mgr. Jakub Barda