MaSo - Matematická Soutěž

3. 11. 2023
soutěže a olympiády

Ve středu 3. 11. 2023 se naši žáci zúčastnili matematické soutěže – MaSo, která se konala na různých místech po celé České republice. Tuto soutěž organizují studenti a přátelé Matematicko-fyzikální fakulty UK ve spolupráci s korespondenčním seminářem Pikomat. Tříčlenné až čtyřčlenné týmy počítají matematické příklady a řeší různé logické úlohy. Za jejich vyřešení pak mohou odehrávat tahy ve hře. Důležitá je zde také vzájemná spolupráce týmů. Umístění týmu záleží vedle počtu správně vyřešených příkladů i na herní strategii.
Naši školu reprezentovaly dva týmy. Tým Chyšky 1 ve složení Lukáš Chochole, Max Zeman, Jan Čapek a Tonda Jakeš se umístil na medailovém 3. místě v okrese. Tým Chyšky A ve složení Hana Ondráčková, Helena Jindrová, Amálie Kukačová a Pavel Čižinský se umístil na krásném 11. místě v okrese.
Gratulujeme ke skvělým umístěním.