Matematická soutěž (MaSo)

15. 5. 2023
soutěže a olympiády

Ve středu 10. 5. 2023 se naši žáci zúčastnili matematické soutěže – MaSo, která se konala na různých místech po celé České republice. Tuto soutěž organizují studenti a přátelé Matematicko-fyzikální fakulty UK ve spolupráci s korespondenčním seminářem Pikomat. Tříčlenné až čtyřčlenné týmy
počítají matematické příklady a řeší různé logické úlohy. Za jejich vyřešení pak mohou odehrávat tahy ve hře. Důležitá je zde také vzájemná spolupráce týmů. Umístění týmu záleží vedle počtu správně vyřešených příkladů i na herní strategii.

Naši školu reprezentovaly dva týmy. Tým Chyšky 1 ve složení Jiří Kukač, Lukáš Chochole, Max Zeman a Jan Čapek se umístil na medailovém 3. místě v okrese celkově na 75. místě v republice. Tým Chyšky A ve složení Jan Kukač, Lukáš Novák, Hana Ondráčková a Helena Jindrová se umístil na krásném 9. místě v okrese.

Gratulujeme ke skvělým umístěním.

/** Err: Image not found */ /** Err: Image not found */