Mokřady a tajemství ztracené vody

26. 4. 2023
recyklohraní

Voda je důležitá nejen pro nás lidi, ale i pro krajinu. Bohužel v posledních desetiletích vody v naší krajině ubývá. Stále častěji se potýkáme s dlouhotrvajícím suchem, čímž trpí rostliny, stromy, živočichové a rovněž vysušená pole nám dávají menší úrodu. V parných letních měsících se v některých oblastech voda téměř ztrácí. Máme však možnosti, jak můžeme vodu v krajině udržet – osvědčenou a léty prověřenou cestou je obnovování a budování mokřadů. A právě o nich je tento aktuální úkol, jehož cílem je vysvětlit žákům, co to jsou mokřady a jaký je jejich význam pro zadržování vody v krajině a v čem prospívají živočichům, rostlinám a nám lidem.

Žáci 3. třídy pátrali,  kde všude se nacházejí v České republice mokřady a zda některý z nich není v okolí naší školy, vybarvili omalovánku mokřadu a zahráli si kvarteto Život v mokřadech.