Návštěva knihovny

20. 1. 2023

Dne 17. ledna navštívila 3. třída místní knihovnu v Chyškách.

Knihovna se nachází v nových prostorách obecního úřadu, kde nás mile přivítala knihovnice paní Kváčová. Měla pro nás připravený program na téma „Astrid Lindgrenová“. Při hodinách českého jazyka čtou děti knihu „Děti z Bullerbynu“ od zmiňované autorky. Proto pro ně bylo přínosné si v pracovních listech ověřit své znalosti a také se dozvědět nové informace, například to, že tato švédská spisovatelka získala nespočet literárních ocenění a také byla odměněna prestižní cenou Hanse Christiana Andersena. Knihy této slavné spisovatelky byly přeloženy do 70 jazyků ve více než 100 zemích po celém světě.  Asi úplně nejznámější knihou je „Pipi Dlouhá punčocha“, která byla i zfilmována.

Děti měly možnost si vyplnit doplňovačky, namalovat si obrázky hlavních postav knihy „Děti z Bullerbynu“ a každý z nich přečetl úryvek z knihy. Paní knihovnice je moc pochválila za hezké čtení a odměnila je na závěr sladkostmi a drobnými dárky.

Všichni odcházeli spokojeni a již se těší na další setkání.